Ana Sayfa > Yapı Malzemeleri

TUĞLA İNSAN SAĞLIĞINA DOSTTUR
Tuğla nefes alan bir malzemedir, %20 civarında nemi hemen emer ve hemen geri verir, tuğladan başka hiçbir malzeme rutubet oranını tuğla kadar sağlıklı bir şekilde ayarlayamaz. Evlerimizde uzun yıllar yaşadığımız için tuğlanın hepimizin sağlığı üzerindeki olumlu etkilerini çok iyi anlamamız gerekir.

TUĞLA HESAPLIDIR,PARANIZIN DOST'UDUR
Tuğla, en ekonomik yapı malzemesidir. Üstelik nesiller boyunca sağlam kalması tuğlayı daha da hesaplı yapar. Doğru kullanıldığında kanun ve yönetmeliklerde belirtilen değerleri oluşturduğundan ısı ve ses yalıtımı sunar. Ayrıca tuğla gündüz depoladığı ısıyı gece geri vererek ek bir enerji tasarrufu da sağlar.


UZUN ÖMÜRLÜ MALZEMELERDİR
Tuğla iyi bir yapı malzemesidir.Yıllardan beridir insanların ilk tercihidir. Tuğla kullanılan yapılar zamana meydan okur ve geçmişten günümüze kadar gelmiştir. Örnek verecek olursak, Babil'de kullanılan tuğlalar tahminen 2600 yaşındadırlar.

TUĞLA DOĞA İLE DOST'TUR
Geçmişten bugüne kadar gelen iyi bir yapı malzemesi olan tuğla, pişmiş kildir. Tamamen doğaldır ve geri dönüşümlüdür. Doğaya hiçbir zararı yoktur çünkü içinde hiç bir kimyasal katkı yoktur. Doğada yaşayan bir canlı olarak iyi düşünmeliyiz.. Tuğla kadar başka hangi yapı malzemesi doğa ile dost'tur.

TUĞLALAR MİLLİ ÇIKARLARIMIZI GÖZETİR
Bildiğimiz gibi tuğlanın hammaddesi kildir. Kil verimli olmayan topraktan alınan bir malzemedir. Bu yüzden verimsiz topraklardan kanunlar hükmünde alınan kil ,tuğla yapılmasıyla Türk ekonomisine kazandırılır. Tuğla, dışa devletlere bağlı bir sektör değildir,olmaması da lazımdır. Tuğla'nın üretimde genel olarak insan gücünden yararlanılır. Bir çok vatandaşımıza iş imkanı sunmuştur
Çözüm Ortaklarımız